Perşembe, Mart 30, 2023

Conor McGregor Hakkında Bilinmeyen 6 Gerçek!

Conor McGregor, kesinlikle UFC tarihindeki en tanınmış isimlerden biridir. Bu yazımızda UFC’den önceki dövüş kariyeri hakkında biraz bilgi edineceksiniz. Bu gerçekler, Conor McGregor’un gerçekten ringin içinde ve dışında ne kadar ilginç bir insan olduğunu gösteriyor.

Dört Saniyede Mücadele Kazandı !

Youtube: UFC – CELEBRITIES AND CLASSICS

Conor McGregor, acımsasız bir sol kroşeye sahip olmasıyla tanınır. Meşhur sol kroşesi, ona Paddy Doherty karşısında dört saniyelik bir nakavt kazandırdı. McGregor, bu kısa dövüş için sekiz saat yol kat etmiş. Aynı zamanda bu, McGregor’un daha sonra UFC’de sahip olacağı şanlı kariyerin sadece başlangıcıydı.

Aynı Anda İki Sıklette Şampiyon Oldu !

Mc Gregor
Andrius Petrucenia on Flickr (Original version) UCinternational (Crop), CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons

Bir rakibi alt etme fikrini beğendiyse, ağırlık kısmı gerçekten önemli değildi. Bu, McGregor’un UFC tarihinde aynı anda iki ağırlık bölümünde (Tüy Sıklet ve Hafif Sıklet) unvanlara sahip olan ilk dövüşçü olmasına yol açtı. Dünyanın en çok kazanan sporcularından biri olmasına şaşmamalı.

Sosyal Yardım Ödemesinden Milyonerliğe !

McGregor
Andrius Petrucenia, CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons

McGregor, İsveç’te UFC’ye ilk çıkışını yapmasından sadece birkaç gün önce, havaalanına giderken bir sosyal yardım ödemesi almak için durdu. Daha sonra Marcus Brimage’e karşı ilk UFC dövüşünü kazandı. Dövüş bir dakika yedi saniye sürdü ve McGregor’a 60.000 Dolar ‘Gecenin Nakavtı’ bonusu kazandırdı. Bu, Conor McGregor’un UFC’deki göz kamaştıran yükselişinin sadece başlangıcıydı.

Conor McGregor, Rakibini Yenmenin Üç Yolu Olduğunu Düşünür !

Conor McGregor MMA
Miami Beach Police Department, Public domain, via Wikimedia Commons

Conor McGregor, şu alıntıdan da anlaşılacağı gibi, rakiplerini tamamen ortadan kaldırmaya geldiğinde bütüncül bir yaklaşım benimsiyor: “Onu sözlü olarak yenersin. Zihinsel olarak yenersin ve son olarak fiziksel olarak yenersin. Bir adamı yenmenin üç yolu bu.”

Conor McGregor Bir Tesisatçıydı !

Conor McGregor Tesisatçıydı !
Andrius Petrucenia, CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons

Conor McGregor, UFC tarihinin en tanınan isimlerinden biri haline gelmeden önce, Dublin’de bir tesisatçı çırağı olarak çalışıyordu. McGregor, işçi sınıfı bir aileden, bir süper starın hayatını yaşamaya geldi.

UFC’de Kazanan İlk İrlandalı !

Conor McGregor Hakkında Bilgi
Andrius Petrucenia on Flickr (Original version) UCinternational (Crop), CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons

Birçoğu McGregor’un UFC’ye katılan ilk İrlandalı olduğuna inanırken, bu unvan aslında Tom Egan’a ait. Bununla birlikte McGregor, UFC’de galibiyet kaydeden ilk İrlandalı dövüşçü.

Aşk
0
Aşk
Güzel
0
Güzel
HAHAHA
0
HAHAHA
Sinirli
0
Sinirli
Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim
0
Beğenmedim

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu Yazınız
Lütfen İsminizi Buraya Girin

Benzer İçerikler!

En Son Yorumlar