1. Anasayfa
 2. Sanat

Lara Fabian Kimdir? Hayatı ve Depresyon Hikayesi

Lara Fabian Kimdir? Hayatı ve Depresyon Hikayesi
Lara Fabian kimdir?, Lara Fabian hayatı, Lara Fabian depresyon
0

Kanada asıllı olan bu ünlü şarkıcı, sesiyle tüm dünyada hayranlık uyandırmıştır. Kendine özgü tarzı ve güçlü sesiyle milyonlarca insanın kalbini kazanan Lara Fabian, birçok ülkede listelerde üst sıralarda yer almıştır. Peki, Lara Fabian kimdir? Hayatı, kariyeri ve müzik tarzı hakkında neler biliyoruz?

Lara Fabian’ın Hayatı ve Kariyeri

Lara Fabian, 9 Ocak 1970 tarihinde Belçika’nın Etterbeek şehrinde doğmuştur. Asıl adı Lara Crokaert olan sanatçı, Belçikalı bir baba ve İtalyan bir annenin çocuğudur. Müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlayan Lara Fabian, 9 yaşında ilk kez sahneye çıkmıştır. 1988 yılında, henüz 18 yaşındayken Quebec Ulusal Şarkı Yarışması’nda birinci olmuştur ve kariyerine hızlı bir başlangıç yapmıştır.

Lara Fabian, 1994 yılında Fransa’da yayınlanan “Carpe Diem” adlı albümüyle büyük bir çıkış yapmıştır. Albümde yer alan “Tout” ve “Je T’aime” gibi şarkılar, Fransız radyolarında büyük bir popülerlik kazanmıştır. “Je T’aime” şarkısı, özellikle dünya çapında büyük bir başarı elde etmiştir ve birçok ülkede hit olmuştur. Fabian’ın Fransa’daki popülaritesi, 1997 yılında çıkardığı “Pure” adlı albümüyle daha da artmıştır. Albümde yer alan “Je Suis Malade” adlı şarkı, Fransa’da bir klasik haline gelmiştir ve Fabian’ın en sevilen şarkıları arasında yer almaktadır.

Lara Fabian, Fransa’daki başarısının ardından dünya çapında da popüler hale gelmiştir. 1999 yılında çıkardığı “Lara Fabian Live” albümü, dünya çapında büyük bir başarı elde etmiştir. Bu albüm, Lara’nın Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da konserler vermesine olanak sağlamıştır. 2000 yılında, dünya turnesi kapsamında birçok ülkeyi ziyaret etmiş ve performanslarıyla hayranlarından büyük beğeni toplamıştır. Aynı yıl, “Adagio” adlı şarkısı da hit olmuştur ve birçok ülkedeki müzik listelerinde üst sıralara yerleşmiştir. 2001 yılında ise “Nue” adlı albümünü çıkarmıştır. Albüm, Fransızca ve İngilizce şarkılardan oluşmuştur ve dünya çapında büyük bir başarı elde etmiştir. 2004 yılında ise “A Wonderful Life” adlı albümünü yayınlamıştır. 2010 yılında “Every Woman in Me” adlı albümünü yayınlamıştır. Bu albümü, pop, rock ve soul tarzlarından esinlenen şarkılar içermektedir.

Lara Fabian, müzik kariyerine ve dünya çapında konserler vermeye devam etmektedir. Son yıllarda Avrupa, Asya ve Kuzey Amerika’da birçok konser veren sanatçı, müzik dünyasındaki yerini korumaktadır.

Lara Fabian’ın Depresyon ile Mücadelesi

Lara Fabian, kariyerinde büyük bir başarı yakalamışken, özellikle 2000’li yılların başında, depresyonla mücadele etmeye başlamıştır. Kendisi, yoğun çalışma temposu, sürekli seyahat etme ve ailesinden uzakta olma gibi nedenlerden dolayı stresli bir dönem geçirmiştir. O dönemde, depresyonun belirtileri Lara Fabian’ın sahne performanslarına da yansımaya başlamıştır.

Lara Fabian, depresyonla mücadele etmek için çeşitli terapiler denemiştir ancak, sürecin başlangıcında depresyonla ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığı için doğru bir tedavi yöntemi bulmakta zorlanmıştır. Depresyonla mücadele ederken, aynı zamanda müzik kariyerine de devam etmiştir. Bu süreçte, sahneye çıkmaktan kaçınmak yerine, kendini müzikle ifade etmeye devam etmiştir ve yaşadığı zorlukları müziğine aktarmıştır. İlerleyen zamanlarda doğru tedavi yöntemleri ve müzik sayesinde depresyonla başa çıkabilmiştir ve tecrübelerini paylaşarak, başka insanlara da ilham vermiştir.

Sonuç

Lara Fabian, dünya çapında tanınan ve sevilen bir şarkıcıdır. Müzik kariyerine çok küçük yaşlarda başlamış ve Fransa’da büyük bir popülerlik kazanmıştır. Daha sonra dünya çapında da başarı elde etmiş ve birçok ülkede hayran kitlesi oluşturmuştur. Fabian, müzik dünyasındaki yerini korumakta ve müzikseverlerin beğenisini kazanmaya devam etmektedir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir