Perşembe, Mart 30, 2023

Gzuz Kimdir? Gzuz Nereli?

Gzuz Kimdir?

Kristoffer Jonas Klauß, sahne adıyla GZUZ (29 Haziran 1988’de Hamburg’da doğdu) Kristoffer Klauß, kız kardeşi ve annesiyle birlikte Hamburg’da büyüdü. Kendi söylediğine göre Gzuz, St. Pauli mahallesindeki yaşamdan büyülenmiş ve bunun bir parçası olmaya karar vermiş.

Klauss, 2006’dan beri Gzuz takma adıyla Hamburg Hip-Hop grubu 187 Strassenbande’nin bir üyesidir. 2010’dan 2013’e kadar tutuklu kaldığı süre boyunca 187 Strassenbande, 2012’de bir destek turunu tamamlayarak üzerinde “Gzuz’a özgürlük” yazan tişörtler gibi ürünler sattı ve Gzuz’ın serbest bırakılmasını talep etti. Hapisten çıktıktan sonra Ayaklanma Turu’na katıldı. 2014 yılında Bonez MC ile birlikte High & Hungrig albümünü çıkardı ve Almanya’da albüm listelerine 9 numaradan girdi. Bunu LX & Maxwell’s Sampler 3 ve Obststand’da dahil daha fazla şarkı izledi. Solo albümü Ebbe & Flut 9 Ekim 2015’te yayınlandı. Bu, Almanya’daki albüm listelerinde 2 numaraya yükseldi. 27 Mayıs 2016’da Bonez MC ile birlikte High & Hunger 2 albümünü çıkardı. Albüm listesine 1 numaradan girdi ve altın statüsüne ulaştı. 25 Mayıs 2018’de ikinci solo albümü Wolke 7 yayınlandı ve Almanya listelerinde 1 numaraya ulaştı. Kendi adını taşıyan üçüncü albümü Gzuz, 14 Şubat 2020’de yayınlandı ve Almanya’da yine listelerin zirvesine ulaştı.

Gzuz Kimdir?
Elvir Omerbegovic, CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons

GZUZ Ne Demek ? GZUZ Anlamı Ne ?

GZUZ’ın açılımının Ghetto Zeug UnZensiert olduğu tahmin ediliyor. Yani Gzuz, sansürsüz ghetto şeyleri demektir.

GZUZ Neden Hapse Girdi ?

Hamburg Bölge Mahkemesi Gzuz’ı bedensel zarar verme, Patlayıcı Maddeler Yasasını ihlal etme ve Silahlar Yasasını iki kez ihlal etme suçlarından 2022’nin Mart başında sekiz ay iki hafta hapis cezasına çarptırdı. Ayrıca 414.000 Euro para cezası ödemek zorunda.

Alman Rapçi Gzuz, ilk kez hapse girmiyor. 2010 Ekim’de bir cep telefonu dükkanını soymaktan üç yıl altı ay hapis cezasına çarptırıldı. 2017 Ekim’de, bir içki dükkanındaki çalışana vurmaktan ve sonraki duruşmaya katılmamaktan gözaltına alındı. Daha sonra dört ay denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. Ayrıca 2018’de bir kuğuya vurduğu için bir hayvan zulmü davası aldı. PETA (Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler), Gzuz’a karşı yasal işlem başlatmak istedi, ancak dava daha sonra düştü.

Aşk
0
Aşk
Güzel
1
Güzel
HAHAHA
0
HAHAHA
Sinirli
0
Sinirli
Beğendim
0
Beğendim
Beğenmedim
0
Beğenmedim

Yorum Yaz

Lütfen Yorumunuzu Yazınız
Lütfen İsminizi Buraya Girin

Benzer İçerikler!

En Son Yorumlar