1. Anasayfa
 2. LH Özel

Ünlü Seri Katil Richard Ramirez “Gece Avcısı” Hakkında 9 Gerçek !

Ünlü Seri Katil Richard Ramirez “Gece Avcısı” Hakkında 9 Gerçek !
0

1984 ve 1985 yılları arasında, Los Angeles County ve San Francisco Körfez Bölgesi’ndeki insanlar , sinsice dolaşan bir seri katil olduğu için geceleri kapı ve pencerelerinin kilitli olduğundan emin olduktan sonra uyuyorlardı. “Gece Avcısı” olarak bilinen soğukkanlı canavarın 14 kişinin vahşice katledilmesinden sorumlu olduğuna inanılıyordu. Kurbanların çoğu, gece yarılarında evlerinde saldırıya uğradı ve öldürüldü. Polis, sonunda 26 yaşındaki Richard Ramirez’i yakalamayı başardı. Ramirez, tutuklandıktan sonra her zaman soğukkanlıydı ve asla pişmanlık göstermedi.

9 – Çocukluğunda Çok Fazla Şiddete Tanık Oldu

richard ramirez çocukluğu
Richard Ramirez Çocukluğu

Ramirez, çocukluğu boyunca eski bir Meksikalı polis olan babası Julian Ramírez’den gördüğü şiddetten kaçmak için geceleri bir mezarlıkta uyurdu. Ramirez, 10 yaşındayken büyük kuzeni Miguel “Mike” Ramirez ile yakın bir bağ kurdu. Kuzeni, Vietnam Savaşı sırasında görev yapmıştı ve genç Ramirez’e cinsel saldırıda bulunduğu kadınların ve kendisinin kesik bir kafa tutarken çektirdiği fotoğrafları göstermişti. Ayrıca, Ramirez kuzeninin ev içi bir tartışma sırasında karısı Jessie’yi öldürmesine de tanık oldu.

8 – Olay Yerlerinde Çok Rahattı

Polisler, kurbanlarını gaddarca öldürdüğü için ondan “öfkeli bir katil” olarak söz ettiler. Ancak bazı durumlarda, Ramirez sadece cinayet işleyip gitmedi, kurbanlarının evlerinde zaman da geçirdi. San Francisco polisi, Richard Ramirez’in, Peter adında bir muhasebecinin canına kıydığına ve Peter’in karısı Barbara’ya cinsel saldırıda bulunduğunu söyledi. Ramirez daha sonra buzdolabından bir şeyler yemiş, mutfağa kusmuş, oturma odasında mastürbasyon yapmış ve ardından duvara şeytani bir sembol çizmiş.

7 – Richard Ramirez İlk “Gece Avcısı” Değildi

Ramirez’den önce, vahşi cinayet çılgınlığıyla Kaliforniya’yı Ramirez kadar terörize eden ve Gece Avcısı olarak bilinen başka bir seri katil vardı. 1976’dan 1979’a kadar cinayetler ve cinsel saldırılar devam etti. 2018’de DNA teknolojisinin gelişmesi sayesinde 72 yaşındaki Joseph DeAngelo’yu 14 cinayet ve 69 cinsel saldırı vakasıyla ilişkilendirmeyi başardılar.

6 – Cecil Hotel’in Bu Kadar Ürkütücü Olmasının Sebeplerinden Biri O

Cecil Otel Richard Ramirez
Jim Winstead, CC BY 2.0

Cecil Hotel’in açılışından bu yana pek çok gizemli ve rahatsız edici olay yaşandı. “Korku Oteli” olarak bilinen Cecil Hotel , Kanadalı öğrenci Elisa Lam’ın cansız bedeninin çatıdaki su deposunda bulunmasıyla bir kez daha ulusal haber oldu. Ramirez 1985’te, cinayet çılgınlığı sırasında bu otelde kalıyordu.

5 – Ramirez’i Halk Yakaladı

Richard Ramirez Sabıka Fotoğrafı
Richard Ramirez Sabıka Fotoğrafı

Polis, 31 Ağustos 1985 tarihinde şüphelinin adını öğrendi. Richard Ramirez adı gazetelerde manşet haber olmuştu ve bunu Ramirez dışında herkes görmüştü. Çünkü, kendisi gazeteler basılmadan bir gün önce Arizona, Tucson’daki kardeşini ziyaret etmek için bir otobüse binmişti. Fakat, kardeşinin evde olmadığını fark edince Los Angeles’a geri döndü.

Gece Avcısı bir içki dükkanına girdiği sırada, kadının biri “Katil” diye bağırarak Richard Ramirez’i gösterdi. Ramirez kaçmaya çalıştı ama adamın biri kafasına boruyla vurup onu yere serdi ve orada etkisiz hale getirildi. Böylece Gece Avcısı tutuklanmış oldu.

4 – Mahkemeye Çıkmadan Önce Çürük Dişleri Tedavi Edildi

Richard Ramirez’in hayatta kalan kurbanları, katilin “çürümüş, boşluklu ve lekeli” dişleri olduğunu iddia etti. Ramirez , ölüm hücresindeyken dişlerini düzelttirdi ve mahkeme salonunda jüri üyelerine yeni ürkütücü gülümsemesini gösterirken memnun görünüyordu.

3 – Satanizm Sevdasını Mahkeme Salonunda da Gösterdi

Ramirez’in bir çocukluk arkadaşı, Richard Ramirez’in AC/DC’nin 1979 tarihli Highway to Hell albümündeki şeytani temalara takıntılı olduğunu söyledi. Cinayet kurbanlarından birinin evinde duvara çizilmiş pentagramlar da bulunmuştu. Hayatta kalan bir kurbanın mahkemede verdiği ifadesi şöyle “Ben Tanrı’ya yemin ederim bağırmayacağım dedim. O bana ‘Tanrı’ya yemin etme, şeytan üzerine yemin et’ dedi.” Ayrıca, Ramirez mahkemeye çıkmadan önce eline bir pentagram çizdi, bunu mahkeme salonundaki seyircilere gösterdi ve “Selam olsun Şeytana!” dedi.

2 – Pişmanlık Duygusu Yoktu

Richard Ramirez Sabıka Fotoğrafı 2
Richard Ramirez Sabıka Fotoğrafı 2

Jüri, 20 Eylül 1989’da Ramirez’i 13 cinayet, 5 cinayete teşebbüs, 11 cinsel saldırıdan ve 14 hırsızlık suçlamasından suçlu buldu. 19 kez idam cezası aldığını duyan Ramirez, “Önemli değil. Ölüm her zaman toprakla birlikte gelir. Disneyland’de görüşürüz.” dedi. Ramirez, hayatının geri kalanını San Quentin Eyalet Hapishanesinde İdam Mahkumu olarak geçirdi ve işlediği suçlardan asla pişmanlık duymadı.

1 – Parmaklıklar Ardında İdam Sırasını Beklerken Evlendi

Richard Ramirez ve karısı
Mrokovo, CC BY-SA 4.0

Ramirez parmaklıklar ardındayken kadın hayranlarından gelen yüzlerce mektupla boğuşuyordu. Gazeteci Doreen Lioy özellikle dikkatini çekti ve idam hücresini düzenli olarak ziyaret etmeye başladı. 3 Ekim 1996’da Ramirez ve Lioy San Quentin Eyalet Hapishanesinde evlendi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir