1. Anasayfa
 2. Dizi & Film

Efsane Dizi X-Files Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor?

Efsane Dizi X-Files Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor?
0

The X-Files’ın Konusu Ne?

“The X-Files”, 1993 yılında Fox’ta gösterime girdi ve dokuz sezon boyunca yayınlandı, eleştirmenlerce beğenildi ve endüstri ödülleri kazandı. X-Files bir bilim kurgu dizisidir konusu ise paranormal olayları içeren, çözülmemiş vakaları araştıran iki FBI ajanının etrafında dönen olaylardı.

X-Files Konusu Ne ?
Marcin Wichary from San Francisco, U.S.A., CC BY 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by/2.0, via Wikimedia Commons

X-Files Oyuncuları Şimdi Ne Yapıyor ?

David Duchovny (Fox Mulder)

Gage Skidmore from Peoria, AZ, United States of America, CC BY-SA 2.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0, via Wikimedia Commons

Komplo teorisi seven Ajan Mulder rolüyle Duchovny , iki Emmy adaylığı ve En İyi Drama Erkek Oyuncu dalında Altın Küre ödülü kazandı. Duchovny, kendisine ikinci bir Altın Küre ödülü kazandıran Showtime’ın “Californication” (2007-2014) adlı yedi yıllık çalışmasıyla televizyona geri döndü. Duchovny ayrıca NBC’nin dönem draması “Aquarius”ta (2015-2016) rol aldı.

Gillian Anderson (Dana Scully)

Gillian Anderson
CLOKY, CC BY-SA 4.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0, via Wikimedia Commons

Gillian Anderson, Şüpheci Ajan Scully rolüyle En İyi Drama Kadın Oyuncu dalında arka arkaya dört Emmy adaylığı aldı ve 1997’de kazandı. Ayrıca “The X-Files”la bir Altın Küre ve iki SAG ödülü kazandı. “Bleak House” (2005) ile beşinci Emmy adaylığını kazandı. Ayrıca çok satan birkaç kitap yayınladı. BBC’nin “The Fall” (2013-2016) dizisiyle televizyona geri döndü ve NBC’nin kült hiti “Hannibal”da Dr. Bedelia Du Maurier rolüyle hayranların favorisi oldu.

2019 yılında “Sex Education” ile tekrar gündeme geldi ve 2020 yılında “The Crown” dizisinde “Demir Leydi” lakabıyla bilinen Birleşik Krallığın ilk kadın başbakanı Margaret Thatcher’i canlandırdı.

Mitch Pileggi (Walter Skinner)

Pileggi, “Basic Instinct” (1992) gibi filmlerde ve “Dallas”, “Falcon Crest” ve “China Beach” gibi popüler televizyon dizilerinde küçük rollerde yer aldı. “Stargate: Atlantis” (2005-2009) ve “Sons of Anarchy”de (2008-2013) düzenli rollerle televizyonda görünmeye devam etti.

Son zamanlarda ise “Walker” dizisinde başrollerden biri olan “Bonham Walker’i” canlandırıyor.

Mitch Pileggi
DatarkNZ, CC BY-SA 2.5 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.5, via Wikimedia Commons

William B. Davis (Kanser Adam)

William B. Davis
Yves Tennevin, CC BY-SA 3.0 https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0, via Wikimedia Commons

Davis, televizyon ve filmde sayısız kez göründü ve anavatanı Kanada’da önde gelen oyunculuk öğretmenlerinden biri olarak biliniyordu hatta kendi oyunculuk okulunu kurdu. Davis, öncelikle kısa filmler yönetmeye ve çalışmalarını Kanada tiyatrosunda sürdürmeye odaklandı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir