1. Anasayfa
 2. Dizi & Film

Gelmiş Geçmiş En İyi Mafya Filmleri!

Gelmiş Geçmiş En İyi Mafya Filmleri!
mafya filmleri, en iyi mafya filmleri, mafya konulu filmler, yabancı mafya filmleri, eski mafya filmleri
0

Mafya konulu filmler izlemeyi sevenleri buraya alalım! Gelmiş geçmiş en iyi mafya filmleri sizin için listelendi.

10. Amerikan Gangsteri (American Gangster) 2007

Kaynak: Rotten Tomatoes Classic Trailers Youtube Kanalı

Frank Lucas (Denzel Washington), Harlem’in en iyi gangsterlerinden birinin şoförlüğünü yaparak para kazanmaktadır. Patronu öldükten sonra, Frank şehrin en güçlü suç patronlarından biri olmak için kendi yaratıcılığını ve katı iş kurallarını kullanır. Bu sırada kıdemli polis Richie Roberts (Russell Crowe), çetenin güç yapısında bir değişiklik sezer ve yeni patronu adalete teslim etmenin yollarını arar.

9. Dokunulmazlar (The Untouchables) 1987

dokunulmazlar konusu, dokunulmazlar 1987, dokunulmazlar film
“The Untouchables” (CC BY 2.0) by jon rubin

Efsanevi suç patronu Al Capone (Robert De Niro), kaçak içkiyle bir imparatorluk kurduktan sonra Chicago’yu yönetir. Ajan Eliot Ness (Kevin Costner), Capone’u devirmeye çalışsa da, Windy City’nin polisleri arasındaki yaygın yolsuzluk nedeniyle, Elliot’un çabaları başarısız olur. Rüşvet almayacak ve mafyadan korkmayacak seçkin kişilerden bir grup kuran Ness, bu sefer Capone’u adalete teslim etmeye kararlıdır.

8. İrlandalı (The Irishman) 2019

Kaynak: Resmi Netflix Türkiye Youtube Kanalı

Kamyon şoförü Frank Sheeran, Russell Bufalino ve Pensilvanya’daki suç ailesiyle ilişki kurar. Sheeran gözde bir tetikçi olmak için yükselirken, aynı zamanda organize suçla bağlantılı güçlü bir kamyon şoförü olan Jimmy Hoffa için çalışmaya başlar.

7. Casino (1995)

Kaynak: Movieclips Youtube Kanalı

1970’lerin başında, Las Vegas’taki düşük seviyeli gangster Sam “Ace” Rothstein (Robert De Niro), patronları tarafından Tangiers Kumarhanesi’nin başına geçirilir. İlk başta işinde büyük bir başarı yakalar, ancak yıllar geçtikçe infazcısı Nicky Santoro (Joe Pesci) ve dolandırıcı olan eski karısı Ginger (Sharon Stone) ile sorunlar yaşar. Bir avuç yozlaşmış politikacı da, Sam’i giderek artan bir tehlikenin ortasına atar.

6. Bir Zamanlar Amerika’da (1984)

Kaynak: Rotten Tomatoes Classic Trailers Youtube Kanalı

Yaşlı David “Noodles” Aaronson (Robert De Niro), 1968 yılında, 20’li ve 30’lu yıllarda yeraltında kariyer yaptığı New York’a döner. Uzun süredir ortağı olan Max (James Woods) gibi eski arkadaşlarının çoğu çoktan gitmiştir, ancak o geçmişinin çözülmediğini düşünmektedir. Geçmişe dönüşlerle anlatılan bu film, bir Yahudi gecekondu mahallesindeki sert bir çocuğun kaçakçılığa ve ardından Mafya patronluğuna yükseliş yolculuğunu şiddet, ihanet ve vicdan azabı takip ediyor.

5. Yaralı Yüz (Scarface) 1983

scarface, tony montana, yaralı yüz, yaralı yüz filmi, yaralıyüz
“Al Pacino as Tony Montana – Scarface” (CC BY-NC 2.0) by judaluz83

Kübalı bir hükümet yetkilisine suikast düzenlemesi karşılığında yeşil kart alan Tony Montana (Al Pacino), Miami’deki uyuşturucu ticaretinde hak iddia eder. Yoluna çıkan herkesi acımasızca öldüren Tony, sonunda eyaletteki en büyük uyuşturucu lordu olur ve uyuşturucu trafiğinin kontrolünü eline alır. Ancak polisin artan baskısı, Kolombiyalı uyuşturucu kartelleri ile yaptığı savaşlar ve kendisinin uyuşturucu kaynaklı paranoyası, Tony Montana’nın nihai çöküşünü hızlandırır.

4. Köstebek (The Departed) 2006

Kaynak: Movieclips Youtube Kanalı

Güney Boston polisi Billy Costigan (Leonardo DiCaprio), çete lideri Frank Costello’nun (Jack Nicholson) örgütüne sızar. Billy bu gangsterin güvenini kazanırken, Colin Sullivan (Matt Damon) adlı bir gangster de polis departmanına sızar ve polislerin faaliyetleri hakkında patronlarına rapor verir. Her iki taraf da aralarında bir köstebek olduğunu öğrendiğinde, Billy ve Colin kendi hayatlarını kurtarmak için birbirlerinin kimliklerini çözmek zorundadır.

3. Goodfellas (Sıkı Dostlar) 1990

Kaynak: Rotten Tomatoes Classic Trailers Youtube Kanalı

Mafyanın içinde büyüyen Henry, mafyada yüksek mevkilere ulaşmak için çok çalışır ve soygun, kundaklama, haraç ve uyuşturucu gibi işlere bulaşır. Henry Hill, para ve lüks dolu hayattan çok fazla zevk alsa da, uyuşturucu bağımlılığı ve birkaç hata zirveye tırmanışını engeller.

2. Baba 2 (The Godfather Part II) 1974

baba 2, baba ii, baba 2 filmi, godfather 2
“Mario Puzo’s The Godfather Part II, 1974” by minhee.cho is licensed under CC BY-NC-SA 2.0.

Michael Corleone, “Baba 2” de kendi ruhunun yok edilmesine tanık oluyor. Baba serisinin ilk filminden hatırladığımız Don Vito’nun oğullarının en iyisi ve en parlağı olan, üniversiteye giden ve Deniz Kuvvetlerine katılan Michael Corleone, zamanla soğuk ve acımasız, güç takıntılı bir adama dönüşür.

1. Baba (The Godfather) 1972

Kaynak: Paramount Pictures Youtube Kanalı

“Baba” 1945’ten 1955’e uzanan, kurgusal İtalyan-Amerikan Corleone suç ailesini anlatan bir filmdir. Organize suç ailesinin reisi Vito Corleone bir suikast girişiminden zar zor kurtulunca, en küçük oğlu Michael Corleone devreye girer ve suikast emri verenlerin icabına bakmak için kanlı intikam planları kurar.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım
İlginizi Çekebilir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir